- Hoşgeldiniz

Sağlar: Yerel Seçimleri Kaybedersek Çocuklarımız Cumhuriyeti Göremeyebilir

Sağlar: Yerel Seçimleri Kaybedersek Çocuklarımız Cumhuriyeti Göremeyebilir sitemize 10 Kasım 2012 tarihinde eklenmiş ve 166 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Eski Kültür bakanlarından CHP PM Üyesi Fikri Sağlar, partisinin seçimlerden lider çıkması gerektiğini belirterek, “CHP seçimlerden lider çıkamazsa çocuklarımız .

Eski Kültür bakanlarından CHP PM Üyesi Fikri Sağlar, partisinin yerel seçimlerden lider çıkması gerektiğini belirterek, “CHP seçimlerden lider çıkamazsa çocuklarımız cumhuriyeti göremeyebilir. 2014, CHP için önemli bir yıl. Çok çalışmalıyız. ülkeyi bu hükümetin elinden kurtarmalıyız.” dedi.

Bazı ziyaretler için Balıkesir’e gelen Sağlar, partililerle görüştü. Balıkesir ve ilçelerinde teşkilat üyeleriyle biraraya gelen CHP PM Üyesi Sağlar, yerel seçime dikkat çekti. Bandırma, Erdek ve Gönen’den sonra Manyas ilçe örgütünü de ziyaret eden Sağlar, daha sonra CHP Balıkesir İl Başkanlığı’nda bir toplantı düzenledi. Toplantıya İl Muzaffer Mavuk ve yönetim kurulu üyeleri de katıldı. Burada konuşan Fikri Sağlar, Türkiye’nin 2014 yılında Cumhurbaşkanlığı, yerel ve genel seçimlere gireceğini söyleyerek, “ seçim yaşanacak. Bunun için partililer arasında kin güdülmemeli. Kazanmak için CHP olarak safları sıklaştırmamız lazım. Yerel seçimlerden CHP lider olarak çıkamazsa çocuklarımızın cumhuriyeti göremeyeceğinden endişe ediyorum.” şeklinde konuştu.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın kaldırılmasını, kaldırılamıyorsa kurum içinde Aleviler ve diğer inanç grupları için bir bölüm oluşturulmasını isteyen Sağlar, son 10 yılda ülkede ekmek fiyatlarının yüzde 100 arttığını söyledi: “Buğday fiyatları bu kadar arttı mı? Bugün ülkede 12 milyon insanımız açlık ve yoksulluk sınırında mücadele ediyor. Kırsal alanda yaşayan nüfus yüzde 25′lere geriledi. Bugün bir büyük alışveriş merkezi açıldığında, 138 küçük bakkal kapanıyor. Ankara’da alışveriş merkezlerinin toplam alanı 15 kilometrekare. Vatandaş tüketim için kredi kartlarına yüklenmekte ve bankaları korkunç derecede zengin etmektedir.”

‘ERDOĞAN’IN YILDIZI 28 ŞUBAT’TAN SONRA PARLADI’

Hükümet tarafından hazırlanan Kanun Tasarısı’nı da eleştiren Fikri Sağlar, Balıkesir gibi illerde büyükşehirin köylü için yıkım olduğunu iddia etti. Balıkesir’in nüfusunun büyük bölümünün kırsal kesimde yaşadığını, tarım ve hayvancılıkla geçindiğini belirterek, “İlde bulunan 892 köy, mahalle muhtarlığı . Bu da köylüye ek vergi ve yükler demek. Artık köylü, evinin yanında ne ahır ne kümes kurabilecek. CHP olarak belediyesini kazanmalıyız. Belediyeleri kazandığımızda 2014 yılında yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçiminde de etkili oluruz. Genel seçimin de 2014′te yapılması muhtemel.” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı da eleştiren CHP PM Üyesi Sağlar, “28 Şubat çocuğu” olduğunu savundu. Başbakan Erdoğan’ın yıldızının 28 Şubat’tan sonra parladığını öne sürerek, “28 Şubat darbesi, Erdoğan için yapıldı. Necmettin Erbakan da buna defalarca dikkat çekmişti. Bunu biz değil, Başbakan’ın danışmalarından Cüneyt Zapsu itiraf etti. Erdoğan, dünya ülkelerini kullanıyor gibi görünse de aslında kullanılıyor. Bakanlar Başbakan yokken konuşuyor, o geldiğinde ise yanlış anlaşıldıklarını açıklıyorlar. Hepsi de Başbakan yüzünden gerçekleri açıklamaktan korkuyor.” değerlendirmesinde bulundu. CİHAN

saglar yerel secimleri kaybedersek cocuklarimiz cumhuriyeti goremeyebilir CHA 846891 1 t Sağlar: Yerel Seçimleri Kaybedersek Çocuklarımız Cumhuriyeti Göremeyebilir

saglar yerel secimleri kaybedersek cocuklarimiz cumhuriyeti goremeyebilir CHA 846891 2 t Sağlar: Yerel Seçimleri Kaybedersek Çocuklarımız Cumhuriyeti Göremeyebilir

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz